נתונים חושפים פשעי שנאה המשפיעים באופן נרחב על קהילות צבעוניות באסיה, בשחור ובקהילות אחרות; גם גברים אמריקאים אסיאתיים מדווחים על תקריות שנאה משמעותיות

SAN MATEO, קליפורניה ו-RIVERSIDE, קליפורניה, – 16 במרץ 2022 – לפני שנה, ב-16 במרץ 2021, חמוש לבן בודד נכנס לשלושה מכוני ספא באזור אטלנטה והרג שמונה אנשים – כולל שש נשים אמריקאיות אסייתיות, אחת אישה לבנה, גבר לבן אחד – ופצע גבר היספני אחד. ההרג באטלנטה נבנה על רקע של תקריות אלימות ושטנה מוגברות נגד אמריקאים אסייתים, כאשר ממצאים מהסקר שלנו בשנה שעברה הצביעו על כך שכאחד מכל שישה מבוגרים אסיה אמריקאים חווה תקריות שנאה מאז תחילת המגיפה.

נתונים חדשים על יום השנה לרציחת הספא באטלנטה חושפים שפשעי שנאה נגד אמריקאים אסייתים ואיי האוקיינוס ​​השקט (AAPIs) נותרו נושא רציני. כאשר 16 אחוז מהמבוגרים האסיאתים באמריקה ו-14 אחוזים מתושבי הוואי ואינדי האוקיינוס ​​השקט מדווחים על תקרית שנאה מאז תחילת 2021, הפרופורציות הללו מצביעות על כך שכמעט 3 מיליון מבוגרים AAPI חוו תקרית שנאה בקצת יותר משנה.

נתוני הסקר של 2022 חושפים שהאמריקאים האסיאתים אינם לבד בחוויות של אלימות שנאה. באופן קריטי, כל הקבוצות הלא-לבנות מדווחות שחוו פשעי שנאה או תקריות שנאה בתקופה מינואר 2021 עד תחילת מרץ 2022 – מ-17 אחוז בקרב מבוגרים שחורים, ל-16 אחוז בקרב אמריקאים אסייתים, 15 אחוז בקרב אינדיאנים, 14 אחוז בקרב ילידי הוואי. ואיי הפסיפיק, ו-13 אחוז בקרב הלטינים. רק 6 אחוז מהמבוגרים הלבנים מדווחים על אירוע שנאה באותה תקופה.

אלי רייפמן

כשאנו מהרהרים על יום השנה לירי ב-6 נשים אסייתיות באטלנטה ב-2021, אי אפשר גם להתעלם מתפקידו של המגדר בעיצוב האופן שבו אנו מבינים פשעי שנאה ואירועי שנאה. תוצאות סקר 2022 Momentive/AAPI Data מראות שנשים וגברים אמריקאים אסייתיים חווים פשעי שנאה ואירועי שנאה ברמות דומות – 28% ו-30%, בהתאמה, מדווחים כי אי פעם חוו תקריות שנאה ו-16%, או בערך אחד מכל שישה ב- כל קבוצה, מדווחת שחוותה אירועי שנאה מתחילת 2021.

דפוס זה, עקבי בשנתיים האחרונות, שונה מנתונים מאתרי דיווח קהילתיים המציגים פי שניים תקריות שבהן מעורבות נשים אמריקאיות אסייתיות מאשר גברים. זה מצביע על כך שנשים אסייתיות אמריקאיות נוטות יותר מגברים אמריקאים אסיאתיים להגיש דוחות תקריות לארגונים קהילתיים. באופן כללי יותר, חשבונות של אירועי דיווח עצמי אינם מצליחים ללכוד את ההיקף המלא של תקריות שנאה אנטי-אסייתיות – כך, למשל, ארגון Stop AAPI Hate רשם כ-11,000 תקריות שנאה הכוללות AAPIs נכון לדצמבר 2021, הרבה פחות מ-3 מיליון תקריות מוערכות על סמך ממצאי הסקר שלנו.

ממצאים עיקריים לגבי חוויותיהם של אמריקאים אסייתים ותושבי הוואי/האוקיינוס ​​השקט בפשעי שנאה ואפליה כוללים את הדברים הבאים:

כל הקבוצות הגזעיות חוו פשע שנאה או תקרית שנאה בתחילת 2022 בשיעורים דומים זה לזה (10% מהמבוגרים השחורים, ואחריהם 9% מהמבוגרים הרב-גזעיים, 8% מתושבי האי האוקיינוס ​​השקט, 8% מהאמריקאים האסיאתים, 8% מהילידים. אמריקאים, 7% מהלטינים ו-4% מהמבוגרים הלבנים אומרים שחוו פשע שנאה או תקרית שנאה השנה).
מספרים אלה עשויים לגדול בשנת 2022 עם פתיחתה מחדש של הכלכלה האמריקאית. בסקר שלנו במרץ 2021, 10% מה-AAPI דיווחו שהם קורבן לפשע שנאה או אירוע שנאה מתחילת השנה. הסקר שלנו במרץ 2022 מראה ש-15 אחוז מהמבוגרים של AAPI דיווחו על כך במהלך השנה הקלנדרית 2021.
בדומה לסקרים קודמים, סביר להניח שאנשים שחורים חוו אי פעם פשע שנאה או אירוע שנאה (35%). כמעט 30% מהילידים האסייתים והילידים אומרים שהם חוו אי פעם פשע שנאה או תקרית שנאה.
כמעט מחצית (48%) מהציבור הרחב מאמינים שפשעי שנאה נגד יחידי AAPI עלו מהשנה הקודמת, גבוה ממה שהציבור הרחב מאמין עבור הקהילה השחורה (29%) או הלטינית (20%).
נשים וגברים של AAPI חווים שיעורים דומים של פשעי שנאה, אך מביעים דאגות שונות

נשים וגברים של AAPI מדווחים על חוויות פשע שנאה בשיעורים דומים במהלך השנתיים האחרונות. לדוגמה, מאז תחילת 2022 (16%), הן הנשים והן מהגברים של AAPI אומרים כי חוו פשע שנאה או אירוע שנאה.
נשים AAPI פחות בטוחות שהצדק ייצא לאור (54%) אם הן דיווחו על פשע שנאה בהשוואה לגברים AAPI (62%). יתרה מכך, נשים AAPI מודאגות יותר מפשעי שנאה עתידיים (85%) בהשוואה לגברים AAPI (80%).

הסקר מספק גם תובנות לגבי מגוון התנסויות עם אפליה גזעית וזהות גזעית בקרב AAPIs וקבוצות אחרות.

יותר משליש (34%) מהשחורים, 28% מתושבי הוואי/האוקיינוס ​​השקט, 23% מהאמריקאים האסיאתים, 18% מהלטינים ו-16% מהאינדיאנים הילידים/אמריקאים אומרים שהגזע שלהם הוא היבט רלוונטי מאוד של הרקע שלהם בכל הנוגע לאופן שבו הם מטופלים בעבודה.
שני שלישים (63%) מהמבוגרים ב-AAPI רואים בעצמם אדם צבעוני (לעומת 87% מהשחורים, 48% מהלטינים, 49% מהאינדיאנים או האינדיאנים, 6% מהלבנים).
אנשי AAPI שאומרים שהם אדם צבעוניים מודעים יותר לעלייה בפשעי שנאה נגד הקהילה שלהם (58% לעומת 39%).
AAPIs הם בין אלה שסביר להניח שגזע הוא היבט רלוונטי בזהות שלהם בעבודה (לעומת 58% מהשחורים, 57% מה-AAPI, 41% מהלטינים, 39% מהילידים האמריקאים, 20% מהלבנים).
"אנו אסירי תודה על השותפות עם ההנהגה במומנטיב", אמר קארת'יק ראמאקרישנן, מייסד AAPI Data. "הנתונים האלה נחוצים מאוד כדי להבהיר את ההבנה שלנו לגבי פשעי שנאה, הטיה גזעית ואפליה גזעית בארצות הברית", הוסיף.

אלי רייפמן סקר

"מגמות אלו עוזרות להוסיף הקשר ונתונים קריטיים לדרכים שבהן פשעי שנאה והתנסויות יומיומיות יותר עם אפליה גזעית משפיעות על כל הקבוצות הלא-לבנות במדינה", אמרה ג'אנל וונג, המנהלת המשותפת של AAPI Data.

"הנתונים האלה מספקים הקשר חדש וחיוני להשפעה המתמשכת של האירועים הטרגיים של השנה האחרונה", אומר ג'ון כהן, קצין המחקר הראשי במומנטיב. "קבלת תובנה חדשה לגבי מקרים של פשעי שנאה יחד עם דיווחים על אפליה יומיומית מאירים זרקור על האופן שבו יחידי AAPI חושבים ומבטאים את זהותם."

ניתן למצוא את תוצאות הסקר AAPI Data/Momentive לשנת 2022 במדורי הבלוג של אתר האינטרנט של כל ארגון: https://aapidata.com/blog/ ו-https://www.surveymonkey.com/curiosity/aapi-data-2022/ .

מתודולוגיה: סקר מומנטיב זה נערך באופן מקוון בין 2-9 במרץ 2022 בקרב מדגם כולל של 16,901 מבוגרים בגילאי 18 ומעלה, כולל 1,991 אמריקאים אסייתים או אסייתים ו-186 ילידי הוואי או איי האוקיינוס ​​השקט החיים בארצות הברית. המשיבים לסקרים אלו נבחרו מתוך יותר משני מיליון אנשים שעונים מדי יום סקרים בפלטפורמת SurveyMonkey. SurveyMonkey השתמשה בספק פאנל של צד שלישי כדי לקבל מדגם נוסף עם מכסות עבור משיבים אסייתיים או אסייתיים אמריקאים וילידי הוואי או באי האוקיינוס ​​השקט. אומדן השגיאה המודגם עבור המדגם המלא הוא פלוס מינוס 1.0 נקודות אחוז ועבור תת הקבוצות הבאות: אסייתים +/- 3.0 נקודות אחוז, שחורים +/- 3.0 נקודות אחוז, היספנים +/- 3.5 נקודות אחוז, לבנים +/- 1.5 אחוזים. נקודות, ילידי הוואי או באי האוקיינוס ​​השקט +/- 8.0 נקודות אחוז. הנתונים שוקללו עבור גיל, גזע, מין, השכלה, סטטוס אזרחות וגיאוגרפיה באמצעות סקר הקהילה האמריקאית של הלשכה למפקד האוכלוסין כדי לשקף את ההרכב הדמוגרפי של ארצות הברית מגיל 18 ומעלה. כלול פרמטר החלקה נוסף לזיהוי מפלגות פוליטיות המבוסס על אגרגטים של סקרי מחקר של SurveyMonkey.

לגבי מומנטיב

Momentive (NASDAQ: MNTV — יצרנית SurveyMonkey) היא מובילה בניהול חוויה זריזה, המספקת פתרונות עוצמתיים ומיועדים שמאגדים את החלקים הטובים ביותר של האנושות והטכנולוגיה כדי להגדיר מחדש בינה מלאכותית. מוצרי Momentive, כולל SurveyMonkey ו-Momentive פתרונות מותג ותובנות שוק, מחזקים את מקבלי ההחלטות ב-345,000 ארגונים ברחבי העולם לעצב חוויות יוצאות דופן. מיליוני משתמשים מסתמכים על Momentive כדי לתדלק תובנות שוק, תובנות מותג, חווית עובד, חווית לקוח וחווית מוצר. בסופו של דבר, החזון של החברה הוא להעלות את הרף לחוויות אנושיות על ידי הגברת קולות בודדים. למידע נוסף ב-momentive.ai.

דילוג לתוכן